Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich wyżej podanych danych osobowych w celu rejestracji wizyty lub kontaktu ze mną.

Leczenie kanałowe

Endodoncja
Leczenie kanałowe

Endodoncja jest gałęzią stomatologii zajmującą się chorobami miazgi zęba oraz tkanek okołowierzchołkowych. Leczenie polega na usunięciu miazgi zęba, nadaniu kanałom korzeniowym odpowiedniego kształtu i wypełnieniu ich płynną masą gutaperkową, dzięki czemu możliwe jest natychmiastowe zniwelowanie bólu oraz długotrwały efekt terapeutyczny.

Niezwykle dynamiczny rozwój tej dziedziny stomatologii jest powodem możliwości zachowania zębów, które dawniej musiałyby zostać usunięte. W Klinice Platinum dysponujemy specjalistycznym sprzętem umożliwiającym leczenie wielu skomplikowanych przypadków, dzięki czemu, niejednokrotnie ratujemy zęby kwalifikowane w innych gabinetach do usunięcia.

Lekarzem wykonującym zabiegi jest
Lekarz stomatolog Maksymilian Bojkowski
Umów wizytę »
Cennik zabiegów
Ekstyrpacja miazgi z założeniem opatrunku
200 zł
Dewitalizacja miazgi z założeniem opatrunku
200 zł
Przygotowanie zęba do leczenia kanałowego
200 zł
Leczenie zęba jednokanałowego
1000 zł
Leczenie zęba dwukanałowego
1200 zł
Leczenie zęba trzykanałowego
1400 zł
Leczenie zęba czterokanałowego
1600 zł
Ponowne leczenie zęba jednokanałowego
1200 zł
Ponowne leczenie zęba dwukanałowego
1400 zł
Ponowne leczenie zęba trzykanałowego
1600 zł
Ponowne leczenie zęba czterokanałowego
1800 zł
Usunięcie narzędzia w trakcie ponownego leczenia kanałowego
+200 zł
Usunięcie narzędzia jako jedyna procedura
500 zł
Zamknięcie perforacji
200 zł
Endokorona kompozytowa
1000 zł
Endokorona porcelanowa
1500 zł
Odbudowa zęba kompozytem po leczeniu kanałowym
300 - 400 zł
Zastosowanie wkładu z włókna szklanego
300 zł
Wkład koronowo- korzeniowy lany
500 zł
  • Leczenie pod mikroskopem: wychodząc naprzeciw najnowszym wytycznym w dziedzinie endodoncji w Klinice Platinum każdy ząb zakwalifikowany do leczenia kanałowego jest leczony pod mikroskopem. Dzięki temu mają Państwo pewność, że dokonano wszelkich możliwych starań, aby uratować ząb. Dodatkowe opłaty pobieramy jednie podczas wysokospecjalistycznych procedur, takich jak ponowne leczenie kanałowe tzw. Re- endodoncja , usuwanie złamanych narzędzi i wkładów koronowo-korzeniowych .
  • Re-endodoncja: ponowne leczenie kanałowe jest konieczne, gdy pierwotna ingerencja w ząb nie przyniosła oczekiwanych efektów. Należy pamiętać, że zęby kwalifikowane do ponownego leczenia kanałowego często są bezobjawowe a nieprawidłowości są wykrywane przypadkowo podczas wykonywania diagnostycznych zdjęć rentgenowskich czy podczas planowania leczenia protetycznego. Bagatelizowanie zapalnych zmian okołowierzchołkowych może prowadzić do tzw. chorób od- ogniskowych, będących zagrożeniem dla wielu narządów wewnętrznych m.in. serca i nerek. Dlatego właśnie często pomimo braku objawów bólowych ponowne leczenie kanałowe jest wskazane. Ponowne leczenie kanałowe jest leczeniem trudnym, jednak w Klinice Platinum dysponujemy sprzętem niezbędnym do przeprowadzenia leczenia w wielu skomplikowanych przypadkach. Pozwala na to mikroskop zabiegowy oraz szereg mikro -narzędzi endodontycznych.

Wybierz dogodny dla Ciebie termin i umów się na wizytę!

Umów się online

Wypełnij formularz

Zadzwoń

882 464 ...[zobacz]
882 464 530
Napisz do nas
Umów sie na wizyte

Wypełnij forumularz a my postaramy się do Ciebie odzewać w ciągu kilku najbliższych godzin!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich wyżej podanych danych osobowych w celu rejestracji wizyty lub kontaktu ze mną.

Administratorem danych osobowych jest PLATINUM Stomatologia Estetyczna Implantologia Maksymilian Bojkowski, z siedzibą przy ul. T. Gackowskiego 1C, 85-137 Bydgoszcz. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.

ul.Teofila Gackowskiego 1C

85-137 Bydgoszcz
882464...[zobacz] 882464530

Zadzwoń i umów się!

Zapraszamy:

Pn: - Pt: 9:00 - 19:00

Informujemy, że ze wszystkich usług naszej kliniki możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

ZADZWOŃ