Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuję politykę prywatności.

  Protetyka

  Co to jest protetyka?
  Protetyka

  Protetyka stomatologiczna jest drugim filarem po chirurgii i implantologii, na którym opieramy swoją działalność. Tytuł Specjalisty Protetyki Stomatologicznej, który z wyróżnieniem w 2016 roku uzyskała Joanna Bojkowska daje Naszym pacjentom pewność, że protezy wykonane w Klinice Platinum będą charakteryzowały się trwałością i estetyką. Współpraca z najlepszymi technikami daje możliwość wykonywania wszystkich typów uzupełnień protetycznych.

  Lekarzem wykonującym zabiegi jest
  dr Joanna Bojkowska
  Umów wizytę »
  Cennik zabiegów
  Proteza całkowita akrylowa
  1500 zł
  Proteza całkowita kompozytowa
  2000 zł
  Proteza natychmiastowa (po ekstrakcjach)
  2000 zł
  Proteza częściowa od 1 do 3 zębów
  500 zł
  Proteza częściowa powyżej 3 zębów
  800 zł
  Proteza acronowa częściowa
  2000 zł
  Proteza acronowa całkowita
  2500 zł
  Proteza szkieletowa
  2000 zł
  Licówka porcelanowa
  2000 zł
  Korona porcelanowa na metalu
  1500 zł
  Korona na cyrkonie
  2000 z
  Korona pełnoceramiczna
  2000 zł
  Korona teleskopowa
  3500 zł
  Lokator, zatrzask kulkowy
  1500 zł
  Korona tymczasowa wykonana w gabinecie
  100 zł
  Korona tymczasowa wykonana w laboratorium
  200 zł
  Wkład koronowo- korzeniowy lany
  500 zł
  Inlay/ onlay/ overlay kompozytowy
  1000 zł
  Inlay/ onlay/ overlay porcelanowy
  1500 zł
  Deprogramator Koisa
  500 zł
  Szyna nagryzowa
  500 zł
  Podścielenie protezy
  400 zł
  Naprawa protezy
  150 zł - 200 zł
  Korekta protezy wykonanej w naszym gabinecie
  0 zł
  Korekta protezy wykonanej w innym gabinecie
  50 zł
  Wymiana matryc
  150 zł / pkt
  Usunięcie uzupełnienia protetycznego wykonanego w innym gabinecie
  200 zł - 500 zł

  Typy uzupełnień

  • Licówki: w przypadku niedoskonałości zębów w przednim odcinku uzębienia licówki wydają się być uzupełnieniem pierwszego wyboru. Ich doskonała estetyka i właściwości biofizyczne polegające na naturalnym rozpraszaniu światła, pozwalają na uzyskanie optymalnych efektów. Licówka jest cienką blaszką porcelany na stałe mocowaną na zębach pacjenta. Dzięki licówkom lekarz może zmienić kształt i kolor zębów. Licówki są świetnym rozwiązaniem w przypadku: diastemy, szparowatości uzębienia, niewielkich rotacji zębów, przebarwień, zębów zbyt małych lub zbyt dużych.
  • Korony: korona protetyczna jest optymalny rozwiązaniem gdy ząb jest zniszczony w takim stopniu że nie można go odbudować wypełnieniem, licówką czy przy pomocy uzupełnienia typu inlay. W znieczuleniu miejscowym lekarz odpowiednio kształtuje ząb usuwając z każdej jego powierzchni 1 do 2 mm naturalnej tkanki. W ten sposób powstaje przestrzeń niezbędna do wykonania korony protetycznej. Po oszlifowaniu lekarz wykonuje wyciski protetyczne, które przekazuje do laboratorium gdzie frezowane są korony. Oszlifowane zęby zabezpieczane są koronami tymczasowymi. Na kolejnej wizycie, po dokładnej analizie estetycznej i funkcjonalnej lekarz cementuje koronę w jamie ustnej. W Klinice Platinum oferujemy korony pełnoceramiczne, na podbudowie z tlenku cyrkonu, na podbudowie z metalu, złota oraz korony na implantach.
  • Mosty: w przypadku braku jednego lub większej ilości zębów zachodzi konieczność wykonania mostu protetycznego. Aby leczenie było możliwe konieczna jest odpowiednia ilość zębów podporowych- tzw. filarów. Zęby filarowe muszą zostać oszlifowane- to właśnie na nich będzie opierała się planowana konstrukcja protetyczna. Następnie pobierane są wyciski, a materiał z jakiego zostanie wykonane uzupełnienie ustala pacjent wraz z lekarzem, w zależności od potrzeb estetycznych i możliwości finansowych. Most protetyczny podobnie jak korona jest protezą cementowaną na stałe w jamie ustnej pacjenta.
  • Inlay, Onlay, Overlay: uzupełnienia tego typu są stosowane w zębach z dużymi ubytkami oraz po leczeniu kanałowym. Wykonywane są w laboratorium dentystycznym na bazie wycisków protetycznych. Sposób wykonania takich uzupełnień w znacznym stopniu niweluje wady dużych wypełnień kompozytowych. Dzięki temu, że proces polimeryzacji materiału zachodzi poza jamą ustną likwidowany jest mikroprzeciek bakteryjny- zjawisko polegające na tworzeniu się mikroszczeliny pomiędzy wypełnieniem kompozytowym, a tkanką zęba pod wpływem naświetlania materiału. Po wykonawstwie inlaya w laboratorium, lekarz na stałe cementuje go w jamie ustnej. Uzupełnienia tego typu są wykonywane z kompozytu, porcelany lub złota.
  • Protezy całkowite: ruchome protezy całkowite są stosowane w pacjentów bezzębnych. Lekarz po szeregu wizyt projektuje uzupełnienie, które w kolejnym etapie wykonywane jest w laboratorium techniki dentystycznej. Wady takich protez mogą zostać minimalizowane dzięki zastosowaniu implantów i precyzyjnych elementów retencyjnych znacząco zwiększających komfort życia naszych pacjentów.
  • Protezy szkieletowe: ruchome protezy szkieletowe są uzupełnieniami metalowo- akrylowymi. Ich głównym elementem jest konstrukcja metalowa indywidualnie dopasowana do warunków istniejących w jamie ustnej. Projekt takiej konstrukcji pozwala na zmniejszenie wymiarów protezy dzięki czemu jest ona znacznie wygodniejsza niż proteza całkowita. Poza tym dzięki elementom składowym szkieletu, siły żucia przenoszone są na zęby dzięki czemu biomechanika takiego uzupełnienia wypada nieporównywalnie lepiej niż w przypadku protezy całkowitej. Wadą takiej protezy jest obecność nieestetycznych klamer.
  • Prace kombinowane: w przypadku gdy pacjent chce uniknąć protezy klamrowej jest możliwe wykonanie pracy kombinowanej. Niezbędne jest wtedy zastosowanie koron protetycznych z elementami precyzyjnymi, które mają swoje odpowiedniki w protezie szkieletowej i na zasadzie działania zamka i klucza doskonale spełniają swoją funkcję i estetykę. Elementy precyzyjne stosowane w Klinice Platinum to zatrzaski, zasuwy i teleskopy.

   

  Dyplom protetyka stomatologiczna Joanna Bojkowska

  Wybierz dogodny dla Ciebie termin i umów się na wizytę!

  Umów się online

  Wypełnij formularz

  Zadzwoń

  882 464 ...[zobacz]
  882 464 530
  Napisz do nas
  Umów sie na wizyte

  Wypełnij forumularz a my postaramy się do Ciebie odzewać w ciągu kilku najbliższych godzin!

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuję politykę prywatności.

   Administratorem danych osobowych jest PLATINUM Stomatologia Estetyczna Implantologia Maksymilian Bojkowski, z siedzibą przy ul. T. Gackowskiego 1C, 85-137 Bydgoszcz. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.

   ul.Teofila Gackowskiego 1C

   85-137 Bydgoszcz
   882464...[zobacz] 882464530

   Zadzwoń i umów się!

   Zapraszamy:

   Pn: - Pt: 9:00 - 19:00

   Informujemy, że ze wszystkich usług naszej kliniki możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

   ZADZWOŃ