Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuję politykę prywatności.

  Sprzęt

  Wyposażenie naszego gabinetu

  Sprzęt

  • PIEZOSURGERY: rewolucyjne urządzenie pozwalające zminimalizować nieprzyjemne doznania w trakcie i po leczeniu chirurgicznym. Używając klasycznych wierteł chirurg może uszkodzić tkanki miękkie zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia bólu i obrzędu. Stosując piezosurgery unikamy takich powikłań. Piła ultradźwiękowa używana jest do usuwania ósemek, podczas zabiegów z zakresu chirurgii implantacyjnej, sterowanej regeneracji kości i periodontologii.

    

   

   

  • PRF: osocze bogatopłytkowe platelet rich fibrin: dzięki obecności specjalistycznej wirówki laboratoryjnej możliwe jest przeprowadzenie zabiegu polegającego na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu jej i uzyskaniu fibryny bagatopłytkowej- swoistego koktajlu komórek macierzystych, limfocytów oraz czynników wzrostu. Po odpowiednim opracowaniu struktura PRF aplikowana w pole zabiegowe uszczelnia ranę tworząc barierę dla drobnoustrojów chorobotwórczych. Obecność czynników wzrostu stymuluje powstawanie nowej tkanki dając rewolucyjne możliwości regeneracyjne. Produkcja PRF w Klinice trwa ok 20 minut i odbywa się w czasie zabiegu chirurgicznego.

  • MIKROSKOP: w Klinice Platinum stosujemy najwyższej klasy mikroskop zabiegowy Leica z obiektywem zaopatrzonym w system Multifoc który umożliwia ustawienie ostrości w zakresie ogniskowej od 200 do 300mm. Mikroskop zabiegowy umożliwia leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków endodontycznych. Wychodząc naprzeciw światowym wytycznym endodoncji wszystkie zęby kwalifikowane do leczenia kanałowego leczymy z zastosowaniem mikroskopu.

   

   

  • SYSEM OBTURA B do wypełnienia kanałów korzeniowych płynną gutaperką: kanały korzeniowe mają niezwykle skomplikowaną budowę przestrzenną. Jedynie z użyciem systemów do wypełniania kanałów korzeniowych płynną gutaperką możliwe jest szczelne wypełnienie kanału. Metody tradycyjnej kondensacji na zimno w wielu przypadkach wydają się być nieskuteczne i narażają pacjenta na szereg komplikacji. System B służy do wypełnienia końcowej- apikalnej części kanału. Po zabezpieczeniu tego kluczowego miejsca w bezpieczny sposób można zaaplikować do pozostałej części kanału płynną gutaperkę podgrzaną do 200 stopni dzięki systemowi Obtura.

  • ŁUK TWARZOWY I  ARTYKULATOR- instrumentarium służące  do badania zgryzu,  wykorzystywane do wykonywania precyzyjnych prac protetycznych. Dzięki tym narzędziom stomatolog może w sposób maksymalnie dokładny ustalić relację żuchwy do szczęki  unikając tym samym błędów w wykonawstwie nawet najbardziej rozległych prac protetycznych.

   

   

  • SYSTEM BEZBOLESNYCH ZNIECZULEŃ SLEEPER ONE: innowacyjna metoda niwelująca wszelkie nieprzyjemne doznania idące z aplikacją znieczulenia. W tym systemie środek znieczulający jest podawany z użyciem specjalnej końcówki przypominającej długopis, która podłączona jest do komputera. Dzięki temu aplikacja środka znieczulającego odbywa się w odpowiednim tempie bezboleśnie.

  • RADIOWIZJOGRAFIA: w Klinice Platinum dysponujemy rentgenem firmy GENDEX oraz Radiowizjografią. Dzięki temu możemy w sposób bezpieczny wykonywać zdjęcia zębowe, rentgenowskie ponieważ dawka promieniowania w tym systemie jest ograniczona do ok. 90 %. Po wykonaniu zdjęcie pojawia się natychmiast na monitorze komputera dając pacjentowi możliwość oceny jakości leczenia.

   

   

  ul.Teofila Gackowskiego 1C

  85-137 Bydgoszcz
  882464...[zobacz] 882464530

  Zadzwoń i umów się!

  Zapraszamy:

  Pn: - Pt: 9:00 - 19:00

  Informujemy, że ze wszystkich usług naszej kliniki możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

  ZADZWOŃ