Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich wyżej podanych danych osobowych w celu rejestracji wizyty lub kontaktu ze mną.

Chirurgia szczękowa

Chirurgia szczękowa i stomatologiczna
Chirurgia szczękowa

Z powodu zamiłowania założyciela Kliniki Platinum do zabiegów chirurgicznych oferujemy Naszym pacjentom cały wachlarz procedur ściśle związanych z tą gałęzią stomatologii. Zdając sobie sprawę z tego, że zabiegi tego typu są dla pacjentów wielkim wyzwaniem, otaczamy ich szczególną opieką przed , w trakcie i po zabiegu.

W Klinice Platinum chirurg używa narzędzi ultradźwiękowych oraz fibryny bogatopłytkowej czego reperkusją są doskonałe efekty gojenia ran.

Lekarzem wykonującym zabiegi jest
Lekarz stomatolog Maksymilian Bojkowski
Umów wizytę »
Cennik zabiegów
Chirurgiczne usunięcie zęba
od 300 zł
Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego
800 zł - 1500 zł
Nacięcie ropnia
200 zł
Resekcja szczytu korzenia zęba przedniego
800 zł
Resekcja szczytu korzenia zęba bocznego
1000 zł
Wyłuszczenie torbieli
600 zł - 800 zł
Zamknięcie połączenia ustno- zatokowego jako powikłanie po ekstrakcji
+300 zł
Zamknięcie połączenia ustno- zatokowego jako jedyny zabieg
700 zł
Wcięcie guzka, zmiany błony śluzowej
300 zł
Usuniecie przerostów protetycznych
500 zł - 700 zł
Plastyka guza szczęki
500 zł
Pokrycie recesji przeszczepem z podniebienia
1500 zł
Poszerzenie strefy dziąsła zrogowaciałego
1500 zł
Pogłębienie przedsionka jamy ustnej
1500 zł
Plastyka wędzidełka
500 zł
Badanie histopatologiczne
100 zł
Aplikacja PRF
200 zł - 500 zł
  • Ekstrakcja zęba: w Klinice Platinum usunięcie zęba jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Chirurg zawsze dokłada wszelkich starań aby ekstrakcja wykonana była w sposób atraumatyczny, tak żeby w przyszłości w miejscu utraconego zęba można było założyć implant. Na życzenie pacjenta zabieg możemy przeprowadzić z zastosowaniem znieczulenia komputerowego.
  • Chirurgiczne usuniecie zęba zatrzymanego: jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba, który jest częściowo lub całkowicie zatopiony w kości. Biorąc pod uwagę ingerencję w tkankę kostną zabiegi są najczęściej wykonywane w osłonie leków wcześniej zleconych przez chirurga. W znieczuleniu miejscowym lekarz odsłania koronę i korzenie zęba. Następnie po przecięciu, usuwane są kolejne jego części. W Klinice Platinum zabiegi chirurgiczne możemy przeprowadzić przy użyciu PIESOSURGERY i wykonać aplikację PRF w wyniku czego maksymalnie niwelujemy ryzyko powikłań. W ostatniej fazie chirurg zakłada szwy, które po 7 dniach są usuwane.
  • Resekcja wierzchołka korzenia: w przypadku gdy terapia endodontyczna jest nieskuteczna konieczne jest wykonanie resekcji szczytu korzenia. Podczas takiego zabiegu chirurg odcina wierzchołek korzenia jednocześnie usuwając zmianę zapalną. W Klinice Platinum zabiegi tego typu są wykonywane przy użyciu PIESOSURGERY w maksymalnie nieinwazyjny sposób.
  • Usunięcie torbieli: w niektórych przypadkach zmiany patologiczne w tkance kostnej nie mogą być leczone zachowawczo. W takim przypadku konieczne jest ich chirurgiczne usunięcie. Po zabiegu cystektomii, czyli usunięciu torbieli zmiana jest wysyłana do badania histopatologicznego. Po wycięciu zmiany ubytek kostny jest odbudowywany materiałem kościozastępczym.
  • Pokrycie recesji: powstawanie recesji jest związane z urazem mechanicznym lub problemami zgryzowymi. Ich efektem jest wrażliwość zębów na bodźce termiczne, a wydłużająca się korona zęba staje się dużym defektem estetycznym. W Klinice Platinum wykonujemy zabiegi pokrycia recesji z użyciem własnopochodnych przeszczepów śluzówki jamy ustnej.
  • Korekta uśmiechu dziąsłowego: w przypadku gdy pacjent znacznie odsłania powierzchnie dziąseł podczas uśmiechu możliwa jest ich chirurgiczna korekta. Zabiegi tego typu są wskazane szczególnie w trakcie estetycznego leczenia zębów przednich. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy optymalne proporcje koron zębów względem siebie i tkanek dziąsłowych.
  • Chirurgiczne wydłużanie korony klinicznej: W przypadku gdy korona zęba ulegnie uszkodzeniu poniżej brzegu dziąsła możliwa jest chirurgiczna korekta umożliwiająca przywrócenie warunków umożliwiającym optymalną odbudowę zęba ratując go przed usunięciem.

 

Dyplom chirurgia szczękowo-twarzowa Maksymilian Bojkowski

Wybierz dogodny dla Ciebie termin i umów się na wizytę!

Umów się online

Wypełnij formularz

Zadzwoń

882 464 530
Napisz do nas
Umów sie na wizyte

Wypełnij forumularz a my postaramy się do Ciebie odzewać w ciągu kilku najbliższych godzin!

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich wyżej podanych danych osobowych w celu rejestracji wizyty lub kontaktu ze mną.

Administratorem danych osobowych jest PLATINUM Stomatologia Estetyczna Implantologia Maksymilian Bojkowski, z siedzibą przy ul. T. Gackowskiego 1C, 85-137 Bydgoszcz. Pani(a) dane zbierane są w celu przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę w naszej placówce. Podstawą przetwarzania danych jest Pani(a) zgoda. Dane przetwarzane będą przez okres niezbędny do realizacji umówionej wizyty. Ma Pan(i) prawo dostępu do swoich danych, prawo do ich poprawienia, sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu do przetwarzania, a także wniesienia skargi do organu nadzorczego. Zgoda jest dobrowolna i świadoma, jednakże niezbędna do przeprowadzenia procesu rejestracji na wizytę.

ul.Teofila Gackowskiego 1C

85-137 Bydgoszcz

882464530

Zadzwoń i umów się!

Zapraszamy:

Pn: - Pt: 9:00 - 19:00

Informujemy, że ze wszystkich usług naszej kliniki możesz korzystać bez angażowania własnych środków i opłacić koszty w ratach. MediRaty to pierwszy w Polsce, sprawdzony już w tysiącach gabinetów, klinik i szpitali, ogólnie dostępny system finansowania usług medycznych.

ZADZWOŃ