Chirurgia szczękowa

Chirurgia szczękowa i stomatologiczna

Z powodu zamiłowania założyciela Kliniki Platinum do zabiegów chirurgicznych oferujemy Naszym pacjentom cały wachlarz procedur ściśle związanych z tą gałęzią stomatologii. Zdając sobie sprawę z tego, że zabiegi tego typu są dla pacjentów wielkim wyzwaniem, otaczamy ich szczególną opieką przed , w trakcie i po zabiegu.

W Klinice Platinum chirurg używa narzędzi ultradźwiękowych oraz fibryny bogatopłytkowej czego reperkusją są doskonałe efekty gojenia ran. W zależności od potrzeb możliwe są także procedury premedykacyjne w asyście anestezjologa lub z użyciem gazu rozweselającego.

Chirurgia szczękowo-twarzowa

  • Ekstrakcja zęba: w Klinice Platinum usunięcie zęba jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. Chirurg zawsze dokłada wszelkich starań aby ekstrakcja wykonana była w sposób atraumatyczny, tak żeby w przyszłości w miejscu utraconego zęba można było założyć implant. Na życzenie pacjenta zabieg możemy przeprowadzić z zastosowaniem znieczulenia komputerowego.

  • Chirurgiczne usuniecie zęba zatrzymanego: jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu zęba, który jest częściowo lub całkowicie zatopiony w kości. Biorąc pod uwagę ingerencję w tkankę kostną zabiegi są najczęściej wykonywane w osłonie leków wcześniej zleconych przez chirurga. W znieczuleniu miejscowym lekarz odsłania koronę i korzenie zęba. Następnie po przecięciu, usuwane są kolejne jego części. W Klinice Platinum zabiegi chirurgiczne możemy przeprowadzić przy użyciu PIESOSURGERY i wykonać aplikację PRF w wyniku czego maksymalnie niwelujemy ryzyko powikłań. W ostatniej fazie chirurg zakłada szwy, które po 7 dniach są usuwane.

  • Resekcja wierzchołka korzenia: w przypadku gdy terapia endodontyczna jest nieskuteczna konieczne jest wykonanie resekcji szczytu korzenia. Podczas takiego zabiegu chirurg odcina wierzchołek korzenia jednocześnie usuwając zmianę zapalną. W Klinice Platinum zabiegi tego typu są wykonywane przy użyciu PIESOSURGERY w maksymalnie nieinwazyjny sposób.

  • Usunięcie torbieli: w niektórych przypadkach zmiany patologiczne w tkance kostnej nie mogą być leczone zachowawczo. W takim przypadku konieczne jest ich chirurgiczne usunięcie. Po zabiegu cystektomii, czyli usunięciu torbieli zmiana jest wysyłana do badania histopatologicznego. Po wycięciu zmiany ubytek kostny jest odbudowywany materiałem kościozastępczym.

  • Pokrycie recesji: powstawanie recesji jest związane z urazem mechanicznym lub problemami zgryzowymi. Ich efektem jest wrażliwość zębów na bodźce termiczne, a wydłużająca się korona zęba staje się dużym defektem estetycznym. W Klinice Platinum wykonujemy zabiegi pokrycia recesji z użyciem własnopochodnych przeszczepów śluzówki jamy ustnej.

  • Korekta uśmiechu dziąsłowego: w przypadku gdy pacjent znacznie odsłania powierzchnie dziąseł podczas uśmiechu możliwa jest ich chirurgiczna korekta. Zabiegi tego typu są wskazane szczególnie w trakcie estetycznego leczenia zębów przednich. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy optymalne proporcje koron zębów względem siebie i tkanek dziąsłowych.

  • Chirurgiczne wydłużanie korony klinicznej: W przypadku gdy korona zęba ulegnie uszkodzeniu poniżej brzegu dziąsła możliwa jest chirurgiczna korekta umożliwiająca przywrócenie warunków umożliwiającym optymalną odbudowę zęba ratując go przed usunięciem.

Dyplom chirurgia szczękowo-twarzowa Maksymilian Bojkowski

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA

Usunięcie zęba

200 zł - 300 zł

Chirurgiczne usunięcie zęba

300 zł - 400 zł

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego

600 zł - 900 zł

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego z zastosowaniem piezo-saw + aplikacja PRF + znieczulenie komputerowe

1000 zł

Nacięcie ropnia

150 zł

Resekcja szczytu korzenia zęba przedniego

600 zł

Resekcja szczytu korzenia zęba bocznego

800 zł

Wyłuszczenie torbieli

600 zł - 800 zł

Zamknięcie połączenia ustno- zatokowego jako powikłanie po ekstrakcji

+300 zł

Zamknięcie połączenia ustno- zatokowego jako jedyny zabieg

700 zł

Wcięcie guzka, zmiany błony śluzowej

250 zł

Usuniecie przerostów protetycznych

500 zł - 700 zł

Plastyka guza szczęki

500 zł

Pokrycie recesji przeszczepem z podniebienia

1000 zł

Poszerzenie strefy dziąsła zrogowaciałego

700 zł

Pogłębienie przedsionka jamy ustnej

700 zł

Plastyka wędzidełka

400 zł

Badanie histopatologiczne

100 zł

Aplikacja PRF

200 zł - 500 zł

ul.Teofila Gackowskiego 1C

85-137 Bydgoszcz

882464530

Zadzwoń i umów się!

Zapraszamy:

Pn: - Pt: 9:00 - 19:00