Stomatologia dziecięca Bydgoszcz

stomatologia dziecięca bydgoszcz

Zdrowe uzębienie ma wpływ na cały ludzki organizm. Trzeba zatem o nie dbać od najmłodszych lat, ponieważ nieleczona próchnica zębów mlecznych ma wpływ na jakość, odporność i wygląd zębów stałych w dorosłości. Kiedy po raz pierwszy wybrać się z pociechą do stomatologa dziecięcego?

Dentysta dla dzieci – jak przygotować malucha do wizyty?

Zanim rodzic zapisze się ze swoją pociechą na pierwszą wizytę adaptacyjną do stomatologa dziecięcego, warto wspólnie się do tego wydarzenia przygotować. Dobrym momentem na oswojenie z dentystą jest wiek, w którym maluch ma już kilka ząbków.

W domowym zaciszu możemy bawić się w gabinet stomatologiczny, prezentując różne akcesoria i myjąc zęby zabawkom. U starszych dzieci można w tym celu także posiłkować się literaturą, w której jednym z wątków lub motywem przewodnim jest przegląd dentystyczny głównego bohatera opowiadania.

Kiedy nadejdzie dzień wizyty warto pamiętać, że każde dziecko jest inne i nie można go do niczego zmuszać. Wizyta adaptacyjna nie służy wyłącznie wykonaniu przeglądu, ale przede wszystkim pomaga zapoznać najmłodszych pacjentów z gabinetem stomatologicznym i wyjaśnić, kim jest dentysta dziecięcy.

Wizyta adaptacyjna u dentysty dla dzieci – na czym polega?

Pierwsze spotkanie pozwala zapoznać małego pacjenta z gabinetem. Ważne, by lekarz wykazywał się odpowiednim podejściem, empatią oraz znajomością dziecięcego języka komunikacji.

Pamiętajmy, że pozytywne skojarzenia i wspomnienia z adaptacji pozwolą zbudować pozytywny wizerunek dentysty i zaufanie do niego. Jeśli w przyszłości u dziecka konieczne będzie leczenie zębów, procedura przebiegnie bez zakłóceń. Dobre samopoczucie pacjentów i brak traum to podstawa efektywnej stomatologicznej opieki zdrowotnej w młodym wieku.

Dzieci uczą się świata w formie zabawy, więc tak warto potraktować pierwszą wizytę. Jeśli pociecha nie otworzy jamy ustnej – nie szkodzi! Lekarz może pokazać pacjentowi nowoczesny sprzęt oraz przyrządy. Wzbudzenie zainteresowania bez poczucia lęku to niezwykle istotny aspekt adaptacji.

Stomatolog dziecięcy Bydgoszcz – umów swe dziecko na wizytę już dziś!

W naszym centrum stomatologicznym dokładamy wszelkich starań, by wizyta adaptacyjna była przyjemnym, bezpiecznym i komfortowym doświadczeniem dla małych pacjentów w różnym wieku. Dbamy o to, by każde dziecko czuło się w pełni zaopiekowane.

Pozytywne odczucia w gabinecie dentysty pozwolą regularnie, efektywnie i skrupulatnie kontrolować stan zdrowia jamy ustnej dziecka w przyszłości, co przyczyni się do uniknięcia rozwoju próchnicy i związanych z nią przykrych dolegliwości.

Warto zapisać pociechę na wizytę adaptacyjną. Nasi specjaliści nie tylko poprowadzą konsultację w przyjazny sposób, ale wręczą także każdemu małemu pacjentowi upominek!

Cennik

Wizyta adaptacyjna

100 PLN

Badanie

100 PLN

Próba podjęcia leczenia u dziecka

100 PLN

Wypełnienie w zębie mlecznym

200 - 300 PLN

Opatrunek leczniczy w zębie mlecznym

150 PLN

Usunięcie zęba mlecznego

200 - 300 PLN

Amputacja zęba + opatrunek

300 PLN

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!