Stomatologia Estetyczna Bydgoszcz

stomatologia estetyczna bydgoszcz

Uśmiech jest bardzo ważnym punktem na mapie naszej urody. W sytuacji, gdy na zębach pojawiają się przebarwienia lub inne defekty, z pomocą przychodzą zabiegi stomatologii estetycznej, dzięki którym w gabinecie dentystycznym specjalista przeprowadzi m.in. wybielanie zębów, założenie licówek lub wyrówna kształt zęba za pomocą bondingu. Czym jeszcze zajmuje się ta gałąź stomatologii?

Stomatologia estetyczna

Starając się sprostać rosnącym wymaganiom estetycznym oraz chęci posiadania pięknego uśmiechu u naszych pacjentów, w swojej ofercie posiadamy innowacyjne narzędzie służące do dokładnego i przewidywalnego tworzenia projektów uśmiechów, dopasowanych indywidualnie dla każdego pacjenta.

Pozwala to na wizualizację docelowego efektu leczenia estetycznego i jego akceptację jeszcze przed rozpoczęciem jakiegokolwiek działania. Satysfakcja pacjenta jest dla nas priorytetem.

Szeroki wachlarz usług stomatologicznych służących poprawie estetyki uśmiechu pozwala na dopasowanie optymalnego rozwiązania dla każdego z pacjentów.

Zabiegi stomatologii estetycznej

W naszym gabinecie dentystycznym zajmujemy się przeprowadzaniem kilku zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej. Co zatem proponujemy pacjentom?

Czym charakteryzują się te metody? Kto może z nich skorzystać?

Wybielanie zębów

Na kolor naszego uzębienia wpływ ma wiele czynników takich, jak: picie kawy i herbaty, palenie tytoniu, stosowanie niektórych antybiotyków lub spożywanie produktów mocno barwiących. Chcąc pozbyć się nieestetycznych przebarwień można zdecydować się na wybielanie zębów. W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy tę procedurę w 3 wariantach:

  • w gabinecie – z pomocą żelu i lampy, której światło aktywuje środek wybielający zaaplikowany na powierzchnię zębów przednich od zewnętrznej strony,
  • w warunkach domowych (metoda ta polega na zakładaniu w porze nocnej specjalnych nakładek na zęby, wypełnionych żelem wybielającym),
  • w sposób łączony (w gabinecie oraz w domu z użyciem nakładek).

Niezależnie od wybranego sposobu należy stosować się do zaleceń lekarza i przejść na tzw. białą dietę, czyli zrezygnować na tydzień z jedzenia produktów barwiących i picia płynów innych niż woda mineralna lub mleko.

Licówki porcelanowe

Licówki porcelanowe to cienkie płatki przymocowywane do wargowej powierzchni zębów w celu zamaskowania defektów estetycznych takich, jak diastemy, przebarwienia, ukruszenia, asymetria lub niezadowalający kształt.

Dzięki właściwościom porcelany uśmiech wygląda nie tylko atrakcyjnie, ale również naturalnie. Licówki porcelanowe są przygotowywane dla pacjenta w laboratorium protetycznym, na podstawie stworzonego wcześniej wycisku lub skanu 3D szczęki.

Bonding, czyli licówki kompozytowe

Bonding to metoda polegająca na ujednolicaniu kształtu i koloru zębów za pomocą żywicy kompozytowej, która w nieinwazyjny sposób pomaga w eliminowaniu diastemy, nierówności lub szpar międzyzębowych. To także sposób na wyrównanie koloru i ukrycie bardzo nieestetycznych przebarwień.

Stomatologia estetyczna – dlaczego warto się zdecydować?

Dla stomatologa bardzo ważne jest, by wybrać odpowiednią metodę przeprowadzenia metamorfozy uśmiechu, która będzie dopasowana do potrzeb pacjenta. Kiedy wygląd i kolor zębów nas nie satysfakcjonuje, zmniejsza się również nasze poczucie atrakcyjności.

Warto wtedy skonsultować się ze specjalistą, który bazując na swoim doświadczeniu zaproponuje najbardziej efektywne sposoby leczenia i podczas pierwszej wizyty stworzy plan dalszego postępowania. 

 

Cennik

Wybielanie gabinetowe 2w1 (wybielanie w gabinecie + nakładki i 2 strzykawki, cena zawiera VAT)

1500 PLN

Wybielanie gabinetowe

1200 PLN

Wybielanie nakładkowe

700 PLN

Preparat uzupełniający wybielanie (1 strzykawka)

200 PLN

Wykonanie nakładek do wybielania

500 PLN

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!