Ortognatyka

ortognatyka

W sytuacji, kiedy wada zgryzu pacjenta jest na tyle poważna, że leczenie ortodontyczne jest niewystarczające, pojawia się konieczność przeprowadzenia zabiegu operacyjnego.

W Platinum Bydgoszcz mamy na to odpowiedź! Wychodząc naprzeciw wszelkim wyzwaniom stomatologicznym, stale szukamy nowych rozwiązań, dzięki czemu masz możliwość przygotowania się do zabiegu ortognatycznego.

Na czym polega leczenie ortognatyczne?

Ortognatyka jest dziedziną stomatologii, zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem za pomocą zaawansowanych praktyk chirurgicznych wszelkich nieprawidłowości szczękowo-twarzowych, dla których zwykłe leczenie ortodontyczne to za mało.

Chirurgia ortognatyczna przynosi nie tylko korzyści estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne eliminując przy tym dolegliwości bólowe. Poprzez przywrócenie funkcji żucia oraz mowy ortognatyka poprawia komfort codziennego życia Pacjentów. Dodatkowo, w niektórych przypadkach poszerzenie dróg oddechowych pozwala długoterminowo zminimalizować ryzyko chorób serca oraz układu krążenia.

Kiedy zalecany jest zabieg ortognatyczny?

Dostrzegasz, że Twoje łuki zębowe są nieprawidłowo ułożone? Doświadczasz trudności z żuciem lub przełykaniem pokarmu? Miewasz chroniczne bóle głowy oraz odczuwasz klikanie w stawie skroniowo-żuchwowym? Mogą to być pierwsze oznaki do konieczności wdrożenia leczenia ortodontycznego. 

Schorzenia takie jak skrajny przodozgryz, tyłozgryz, czy chociażby zgryz otwarty, które związane są z zaburzeniem układu kostnego twarzy i wymagają wdrożenia leczenia ortognatycznego.

Pamiętaj, że zaniechanie leczenia na wczesnym etapie może prowadzić do poważnych konsekwencji od zaburzeń w czasie snu, przez dalszy rozwój dysproporcji łuków zębowych, aż po nadmierne zużycie zębów. Chcesz tego uniknąć? Umów się na konsultację już dziś i upewnij się czy w twoim przypadku jest potrzebne takie rozwiązanie.

Jak wygląda zabieg ortognatyczny?

Przed rozpoczęciem leczenia ortognatycznego specjalista ortodoncji przeprowadza szczegółowy wywiad z Pacjentem. Następnie wykonywana jest diagnostyka. Po przedstawieniu wyników konsultacji lekarz przedstawia szczegółowy plan leczenia. W kolejnym etapie przeprowadzone jest leczenie ortodontyczne przygotowujące pacjenta do zabiegu, trwa ono około dwóch lat.

Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i polega na ustawieniu kości w prawidłowej pozycji poprzez jej nacięcie i zespolenie za pomocą tytanowych śrub.

Leczenie ortodontyczne po zabiegu

Operacja ortognatyczna zakończona sukcesem to spory krok w kierunku zdrowego uśmiechu. Naturalnym jego następstwem są dalsze wskazania dotyczące leczenia ortodontycznego, które jest niezbędne do zachowania efektów.

W pierwszym miesiącu od zakończenia operacji musisz pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych oraz stosowaniu się do wskazań chirurga. Pomoże to zarówno zapobiec nawrotom schorzeń, jak i utrzymać efekty zabiegu na dłużej.

Umów się na wizytę

Zapraszamy do kliniki stomatologicznej Platinum. Nasi specjaliści z zakresu ortognatyki pomogą Ci pozbyć się wszelkich nieprawidłowości szczękowo-twarzowych, dzięki czemu zyskasz olśniewający wygląd i pewność siebie.

Zabiegi są wykonywane w znieczuleniu ogólnym, w warunkach bloku operacyjnego w Klinice Alfa Med Ul. Pestalozziego 7 w Bydgoszcz.

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!