Technologie

Platinum

Nasza technologia

W Platinum nowoczesna technologia to podstawa profesjonalnego leczenia oraz praktyki stomatologicznej.

Piezosurgery

Rewolucyjne urządzenie pozwalające zminimalizować nieprzyjemne doznania w trakcie i po leczeniu chirurgicznym. Używając klasycznych wierteł chirurg może uszkodzić tkanki miękkie zwiększając tym samym ryzyko wystąpienia bólu i obrzędu. Stosując piezosurgery unikamy takich powikłań. Piła ultradźwiękowa używana jest do usuwania ósemek, podczas zabiegów z zakresu chirurgii implantacyjnej, sterowanej regeneracji kości i periodontologii.

PRF: osocze bogatopłytkowe platelet rich fibrin

Dzięki obecności specjalistycznej wirówki laboratoryjnej możliwe jest przeprowadzenie zabiegu polegającego na pobraniu krwi pacjenta, odwirowaniu jej i uzyskaniu fibryny bagatopłytkowej- swoistego koktajlu komórek macierzystych, limfocytów oraz czynników wzrostu. Po odpowiednim opracowaniu struktura PRF aplikowana w pole zabiegowe uszczelnia ranę tworząc barierę dla drobnoustrojów chorobotwórczych. Obecność czynników wzrostu stymuluje powstawanie nowej tkanki dając rewolucyjne możliwości regeneracyjne. Produkcja PRF w Klinice trwa ok 20 minut i odbywa się w czasie zabiegu chirurgicznego.

Mikroskop

W Klinice Platinum stosujemy najwyższej klasy mikroskop zabiegowy Leica z obiektywem zaopatrzonym w system Multifoc który umożliwia ustawienie ostrości w zakresie ogniskowej od 200 do 300mm. Mikroskop zabiegowy umożliwia leczenie nawet najbardziej skomplikowanych przypadków endodontycznych. Wychodząc naprzeciw światowym wytycznym endodoncji wszystkie zęby kwalifikowane do leczenia kanałowego leczymy z zastosowaniem mikroskopu.

SYSTEM OBTURA B do wypełnienia kanałów korzeniowych płynną gutaperką

Kanały korzeniowe mają niezwykle skomplikowaną budowę przestrzenną. Jedynie z użyciem systemów do wypełniania kanałów korzeniowych płynną gutaperką możliwe jest szczelne wypełnienie kanału. Metody tradycyjnej kondensacji na zimno w wielu przypadkach wydają się być nieskuteczne i narażają pacjenta na szereg komplikacji. System B służy do wypełnienia końcowej- apikalnej części kanału. Po zabezpieczeniu tego kluczowego miejsca w bezpieczny sposób można zaaplikować do pozostałej części kanału płynną gutaperkę podgrzaną do 200 stopni dzięki systemowi Obtura.

Łuk twarzowy i artykulator

Instrumentarium służące do badania zgryzu, wykorzystywane do wykonywania precyzyjnych prac protetycznych. Dzięki tym narzędziom stomatolog może w sposób maksymalnie dokładny ustalić relację żuchwy do szczęki unikając tym samym błędów w wykonawstwie nawet najbardziej rozległych prac protetycznych.

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!