Higienizacja zębów Bydgoszcz

higienizacja zębów

O zdrowie zębów należy dbać na różne sposoby. Nie tylko dokładne ich mycie ma duże znaczenie. Ważna jest także regularnie wykonywana higienizacja, dzięki której możemy pozbyć się osadów a co najważniejsze kamienia nazębnego. Na zabieg higienizacji składa się piaskowanie zębów, skaling oraz polerowanie i fluoryzacja. Jak przebiega cały proces?

Na czym polega zabieg higienizacji zębów?

Higienizacja zębów to pakiet 4 zabiegów, dzięki którym zęby zostają oczyszczone z płytki nazębnej oraz kamienia. Procedura ta stanowi zatem formę zapobiegania rozwojowi próchnicy, ponieważ osad jest doskonałą pożywką dla bakterii. Dzięki dokładnemu oczyszczeniu nie tylko powierzchni zębów, ale też przestrzeni międzyzębowych oraz bruzd, zęby zyskują jaśniejszy odcień i połysk.

Przez pierwsze dwie godziny po zabiegu nie należy jeść i pić. W pierwszych dniach po higienizacji należy też wstrzymywać się od picia kawy i herbaty oraz palenia papierosów. Niewskazane są produkty barwiące.

Higienizacja jamy ustnej – zabiegi

Zabieg higienizacji składa się z piaskowania, skalingu, polerowania i fluoryzacji. Każdy z tych etapów jest ważny i pełni nieco inną funkcję. Po wizycie zęby są jaśniejsze, oczyszczone i wygładzone.

Piaskowanie zębów

Procedura ta polega na bezpiecznym usuwaniu osadu za pomocą proszku dentystycznego. Razem z wodą wydostaje się on pod ciśnieniem z urządzenia nazywanego piaskarką. W sposób nieinwazyjny i nieniszczący szkliwa usuwa osad z zębów i przestrzeni międzyzębowych.

Usuwanie kamienia nazębnego

Jest to zabieg mający na celu skruszenie kamienia nazębnego od wpływem ultradźwięków. Do wykonania skalingu wykorzystuje się urządzenie zwane skalerem. To bardzo ważny etap, który pozwala na pozbycie się najtrudniejszych, utwardzonych zanieczyszczeń, których nie da się wyszorować szczotką do zębów.

Fluoryzacja zębów

Istnieją różne metody fluoryzacji. W naszym gabinecie stomatologicznym wykonujemy zabieg lakierowania lub stosujemy fluor w formie pianki. Jest to procedura mająca na celu wzmocnienie szkliwa, przeciwdziałanie nadwrażliwości i szkodliwemu działaniu bakterii.

Polerowanie zębów

Ten etap służy poprawie estetyki uśmiechu. Zęby wypolerowane przy użyciu specjalnej pasty stają się lśniące i przyjemnie gładkie.

Higienizacja zębów w Bydgoszczy – Umów się na konsultację!

Higienizacja zębów to ważny zabieg nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim z powodu przeciwdziałania rozwojowi próchnicy. Zęby po higienizacji nie tylko stają się zdrowsze z wyglądu, ale nie stanowią już kuszącej pożywki dla szkodliwych bakterii próchnicowych.

Regularne umawianie się na wizyty u stomatologa to świetna forma dbałości o uśmiech. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też profilaktyka to dobry krok dla higieny i zdrowia jamy ustnej. Warto umówić się na higienizację. Zdrowe zęby to zdrowy organizm.

Cennik

Pakiet higienizacyjny (skaling, piaskowanie, polerowanie)

400 PLN

Pakiet higienizacyjny dla dzieci (skaling, piaskowanie, polerowanie)

300 PLN

Piaskowanie

300 PLN

Usunięcia kamienia nazębnego

300 PLN

Fluoryzacja (lakierowanie) wszystkich zębów stałych

200 PLN

Fluoryzacja (lakierowanie) – dzieci (uzębienie mieszane)

150 PLN

Fluoryzacja (pianka)

100 PLN

Lakowanie jednego zęba

150 PLN

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!