Chirurg szczękowy Bydgoszcz

Chirurgia szczękowo-twarzowa to specjalizacja z pogranicza chirurgii plastycznej, laryngologii i stomatologii. Jest poświęcona leczeniu zaburzeń wrodzonych oraz nabytych, zlokalizowanych w obrębie twarzoczaszki.

Schorzenia jamy ustnej, którym towarzyszą niepokojące objawy i dolegliwości bólowe muszą być zawsze szczegółowo zbadane przez specjalistę, dzięki czemu na czas zostaje wdrożone leczenie.

Chirurg stomatologiczny prowadzi pacjenta już na etapie diagnostyki, po czym przeprowadza zabieg i czuwa nad okresem rekonwalescencji.

Chirurgia stomatologiczna w Platinum Bydgoszcz

Z powodu zamiłowania założyciela Kliniki Platinum do zabiegów chirurgicznych oferujemy pacjentom cały wachlarz procedur ściśle związanych z tą gałęzią stomatologii.

Zdając sobie sprawę z tego, że zabiegi tego typu są dla pacjentów wielkim wyzwaniem, otaczamy ich szczególną opieką przed, w trakcie i po zabiegu.

W Klinice Platinum chirurg używa narzędzi ultradźwiękowych oraz fibryny bogatopłytkowej, co owocuje doskonałymi efektami podczas gojenia ran.

Chirurgia szczękowa – przeprowadzane zabiegi

W ramach chirurgii szczękowo-twarzowej przeprowadzane są zabiegi takie, jak: resekcja wierzchołka korzenia, usuwanie torbieli i guzów twarzoczaszki, ekstrakcja zębów, usuwanie zęba zatrzymanego, wydłużanie korony klinicznej, pokrycie recesji oraz korekta uśmiechu dziąsłowego.

Ekstrakcja zęba

Chirurg szczękowo-twarzowy zawsze dokłada wszelkich starań aby ekstrakcja wykonana była w sposób atraumatyczny, dzięki czemu w przyszłości w miejscu utraconego zęba można założyć implant. W Klinice Platinum usunięcie zęba to zabieg wykonywany bezboleśnie. Na życzenie pacjenta zabieg możemy przeprowadzić z zastosowaniem znieczulenia komputerowego.

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego

Chirurgia szczękowo twarzowa pozwala na ekstrakcję zęba, który jest częściowo lub całkowicie zatopiony w kości. Biorąc pod uwagę ingerencję w tkankę kostną, takie zabiegi są najczęściej wykonywane w osłonie leków wcześniej zleconych przez chirurga stomatologa.

W znieczuleniu miejscowym lekarz odsłania koronę i korzenie zęba. Następnie, po przecięciu, usuwane są kolejne jego części. W Klinice Platinum zabiegi chirurgiczne możemy przeprowadzić przy użyciu PIEZOSURGERY i wykonać aplikację PRF, wskutek czego maksymalnie niwelujemy ryzyko powikłań.

W ostatniej fazie chirurg zakłada szwy, które po 7 dniach są usuwane.

Resekcja wierzchołka korzenia

W przypadku, gdy terapia endodontyczna okaże się nieskuteczna, konieczna jest resekcja wierzchołka korzenia. Podczas takiego zabiegu chirurg odcina wierzchołek jednocześnie usuwając zmianę zapalną. W Klinice Platinum zabiegi tego typu są wykonywane przy użyciu PIEZOSURGERY w maksymalnie nieinwazyjny sposób.

Usunięcie torbieli

W niektórych przypadkach zmiany patologiczne w tkance kostnej nie mogą być leczone zachowawczo. Wówczas konieczne jest ich chirurgiczne wycięcie. Po zabiegu cystektomii, czyli usunięciu torbieli zmiana jest wysyłana do badania histopatologicznego. Następnie ubytek kostny jest odbudowywany materiałem kościozastępczym.

Pokrycie recesji

Powstawanie recesji jest związane z urazem mechanicznym lub problemami zgryzowymi. Ich efektem jest wrażliwość zębów na bodźce termiczne, a wydłużająca się korona zęba staje się dużym defektem estetycznym. W takiej sytuacji zalecane są zabiegi pokrycia recesji z użyciem własnopochodnych przeszczepów śluzówki jamy ustnej.

Korekta uśmiechu dziąsłowego

W przypadku gdy u pacjenta powierzchnie dziąseł są znacznie odsłonięte podczas uśmiechu, możliwa jest ich chirurgiczna korekta. Zabiegi tego typu są wskazane szczególnie w trakcie estetycznego leczenia zębów przednich. Dzięki takiemu zabiegowi uzyskujemy optymalne proporcje koron zębów względem siebie i tkanek dziąsłowych.

Chirurgiczne wydłużanie korony klinicznej

W przypadku gdy korona zęba ulegnie uszkodzeniu poniżej brzegu dziąsła możliwa jest chirurgiczna korekta umożliwiająca przywrócenie warunków umożliwiającym optymalną odbudowę zęba ratując go przed usunięciem.

Chirurg szczękowy Bydgoszcz – umów się na wizytę

Chirurgia szczękowo-twarzowa to wysokospecjalistyczna dziedzina, dzięki której możliwe jest leczenie zaawansowanych schorzeń jamy ustnej i twarzoczaszki. Dzięki temu przywracana jest funkcjonalność aparatu żucia oraz zapobiega się dalszemu rozwojowi problemów mających wpływ nie tylko na wygląd uśmiechu, ale również na stan kośćca i prawidłowe działanie szczęki oraz żuchwy.

Cennik

Chirurgiczne usunięcie zęba jednokorzeniowego

300 PLN

Chirurgiczne usunięcie zęba wielokorzeniowego

500 PLN

Chirurgiczne usunięcie ósemki górnej

500 PLN

Chirurgiczne usunięcie ósemki dolnej

800 PLN

Chirurgiczne usunięcie zęba zatrzymanego

1000 - 1500 PLN

Chirurgiczne usunięcie zęba z separacją

600 PLN

Chirurgiczne usunięcie zęba z płatem śluzowo- okostnowym

800 PLN

Nacięcie ropnia

400 PLN

Resekcja szczytu korzenia

1000 PLN

Wyłuszczenie torbieli zębopochodnej

1500 - 2500 PLN

Zamknięcie połączenia ustno - zatokowego jako powikłanie po ekstrakcji

+300 PLN

Zamknięcie połączenia ustno - zatokowego jako jedyny zabieg

800 PLN

Wycięcie zmiany błony śluzowej

400 PLN

Usunięcie przerostów protetycznych

500 - 1000 PLN

Plastyka guza szczęki

500 PLN

Pokrycie recesji przeszczepem z podniebienia mnogie recesje - wycena indywidualna

1500 PLN

Poszerzenie strefy dziąsła zrogowaciałego

1500 PLN

Pogłębienie przedsionka jamy ustnej

1500 PLN

Plastyka wędzidełka

500 PLN

Badanie histopatologiczne

100 PLN

Aplikacja PRF

200 - 500 PLN

Kiretaż zamknięty - jeden ząb

150 PLN

Kiretaż zamknięty – ćwiartka

500 PLN

Zbieg płatowy - jeden ząb

250 PLN

Korekta uśmiechu dziąsłowego

2000 - 3000 PLN

Wydłużenie korony klinicznej

400 PLN

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!