Licówki

Licówki

Wielu z Nas mimo zdrowych zębów nie jest zadowolona z ich wyglądu. Siekacze za długie, kły zbyt wyraźne, kolor nie ten… to kilka powodów dla których nie chcemy się uśmiechać. Na szczęście nowoczesna stomatologia przychodzi z rozwiązaniem w postaci licówek, które są idealnym sposobem aby każdy z nas mógł się cieszyć hollywoodzkim uśmiechem :D.


Co to są licówki?

Licówka to cienka, porcelanowa płytka, przyklejana do przedniej części zęba. Najczęściej stosuje się licówki porcelanowe ponieważ wykazują one największą odporność na przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Licówki przygotowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta tak aby skorygować konkretne niedoskonałości.

Kiedy warto zastosować licówki?

Zadaniem licówek jest poprawa estetycznego wyglądu naszego uzębienia, aby mieć piękne zęby w pierwszej kolejności należy zadbać o to aby były one zdrowe. Przeciwskazaniem do założenia licówek są choroby przyzębia, niewyleczona próchnica, zęby po leczeniu kanałowym, liczne wypełnienia, wady zgryzu, bruksizm.

Licówki idealnie sprawdzą się aby skorygować kształt, zlikwidować diastemę, bruzdy, pęknięcia, przebarwienia zęba. Licówki nadają idealny kształt naszym zębom.

Dlaczego warto zakładać licówki?

Licówki to szybka, bezbolesna metoda , która nie wymaga długotrwałego leczenia. Bardzo szybko można cieszyć się pięknym uśmiechem. Poprawia to naszą samoocenę i prezencję. Badania dowodzą, że osoby zadowolone ze swojego uzębienia znacznie częściej się uśmiechają.

W Klinice PLATINUM stomatologią estetyczną zajmuje się lekarz dentysta Joanna Bojkowska specjalista z zakresu protetyki stomatologicznej. Wieloletnie doświadczenie i zmysł estetyczny dr Bojkowskiej sprawiają, że dobrane licówki idealnie pasują do konkretnej urody pacjenta. Współpraca z najlepszymi technikami dentystycznymi zapewnia najwyższą jakość i estetykę licówek.