Bonding Bydgoszcz

Estetyka uśmiechu jest bardzo ważnym elementem naszej prezencji. Nie zawsze jednak jesteśmy zadowoleni z wyglądu naszych zębów. Chcąc zamaskować defekty w postaci trudnych do usunięcia przebarwień lub poprawić kształt zębów, warto zdecydować się na bonding. Na czym polega ten zabieg stomatologii estetycznej?

Co to jest bonding?

Chcąc wyrównać kolor i kształt zębów można wykonać bonding. W trakcie zabiegu pokrywa się powierzchnię zęba (lub kilku zębów) kompozytem. Taka nieinwazyjna odbudowa nie tylko ukrywa nieestetyczny kolor uśmiechu, ale może również maskować poważniejsze wady.

Istotą zabiegu jest pokrycie zębów cienką warstwą kompozytu. Procedura ta jest też w pełni bezpieczna dla szkliwa. Warto jednak zaznaczyć, że nie w każdym przypadku może być zastosowana.

Bonding jest niewskazany u osób z bruksizmem lub w przypadku chorób przyzębia. Zęby, w których rozwinęła się próchnica muszą zostać wyleczone zanim rozpocznie się procedura. Co ciekawe, kompozyt jest również wykorzystywany do wypełniania ubytków właśnie podczas leczenia zachowawczego.

Zalety bondingu zębów

Dlaczego warto zdecydować się na bonding? Największym atutem zabiegu jest naturalny wygląd zębów. Aby pacjent mógł cieszyć się pięknym uśmiechem wystarczy jedna wizyta w gabinecie stomatologicznym. Kształt uzębienia nadawany jest na podstawie modelu przygotowanego przez technika dentystycznego. Po nałożeniu i utrwaleniu kompozytu za pomocą światła następuje polerowanie, dzięki czemu zęby zyskują efektowny połysk.

Bonding to metoda nie naruszająca struktury zęba. Przytwierdzenie żywicy kompozytowej do powierzchni zębów dzięki zjawisku adhezji nie prowadzi do ich uszkodzenia.

Kiedy zdecydować się na bonding?

Wielu pacjentom marzy się piękny uśmiech. Stomatologia estetyczna proponuje różne rozwiązania, dzięki którym można przeprowadzić prawdziwą metamorfozę wyglądu.

Bonding pozwala zamaskować:

  • diastemę,
  • ukruszenia,
  • nierówności,
  • asymetryczny kształt zębów oraz ich pożółkły kolor.

Zanim jednak metoda zostanie zastosowana u pacjenta, ważne jest odbycie konsultacji stomatologicznej, podczas której dentysta oceni, czy nie ma przeciwwskazań do wykonania procedury. Jedną z przeszkód jest choroba próchnicowa. Najpierw musi odbyć się leczenie, a dopiero później następuje metamorfoza uśmiechu.

Przed bondingiem ważne jest też przygotowanie zęba poprzez wykonanie higienizacji.

Bonding Bydgoszcz – umów się na wizytę!

Bonding zapewnia atrakcyjny i naturalny wygląd zębów w sposób bezbolesny już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym.

Warto zdecydować się na ten zabieg w sytuacji, gdy szukamy małoinwazyjnej procedury, która w szybki sposób zapewni nam estetyczny i jednolity uśmiech.

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!