Licówki Bydgoszcz

Wielu z nas mimo zdrowych zębów nie czuje zadowolenia z ich wyglądu. Siekacze za długie, kły zbyt wyraźne, kolor nie ten. Oto kilka powodów, dla których nie chcemy się uśmiechać. Na szczęście stomatologia estetyczna przychodzi z rozwiązaniem. Licówki to uzupełnienia protetyczne, które poprawiają kształt zęba i maskują wiele defektów estetycznych. Jak wygląda metamorfoza uśmiechu za pomocą licówek?

Co to są licówki?

Licówka to cienka, porcelanowa płytka, przyklejana do przedniej części zęba. W stomatologii estetycznej najczęściej stosuje się licówki porcelanowe, ponieważ wykazują dużą odporność na przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego. Licówki przygotowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta tak, aby skorygować konkretne niedoskonałości.

Kiedy warto zastosować licówki?

Zadaniem licówek jest poprawa estetycznego wyglądu naszego uzębienia. Chcąc mieć piękne zęby w pierwszej kolejności należy zadbać o ich zdrowie, ponieważ przeciwwskazaniem do założenia licówek są choroby przyzębia, niewyleczona próchnica, zęby po leczeniu kanałowym, liczne wypełnienia oraz wady zgryzu i bruksizm.

Licówki idealnie sprawdzą się do zamknięcia diastemy. Mogą również skorygować kształt zębów, ukryć bruzdy i pęknięcia oraz przebarwienia zęba.

Licówki porcelanowe – metoda na piękny uśmiech

Licówki wykonane z porcelany charakteryzują się wyglądem zbliżonym do naturalnych zębów. Pozwalają na uzyskanie pięknego uśmiechu w sytuacji, gdy z różnych przyczyn wybielanie zębów jest nieskuteczne (np. gdy przebarwienia wynikają z zażywania niektórych antybiotyków).

Jak długo wytrzymują licówki?

Zabiegi stomatologii estetycznej charakteryzują się zróżnicowaną trwałością. Uzupełnienia protetyczne w formie licówek porcelanowych mogą służyć pacjentom przez 10 lat lub dłużej. Jest to jednak sprawa indywidualna.

Trwałość licówek oraz ich wygląd jest uzależniony od nawyków higienicznych pacjenta. Założenie licówek porcelanowych to dobra propozycja dla pacjentów, którzy na co dzień piją duże ilości kawy, ponieważ materiał ten jest odporny na przebarwienia.

Dlaczego warto zakładać licówki?

W Klinice PLATINUM stomatologią estetyczną zajmuje się Joanna Bojkowska. Jest specjalistką z zakresu protetyki stomatologicznej. Wieloletnie doświadczenie i zmysł estetyczny dr Bojkowskiej sprawiają, że dobrane licówki idealnie pasują do indywidualnej urody pacjenta. Współpraca z najlepszymi technikami dentystycznymi zapewnia najwyższą jakość i estetykę licówek.

Licówki to całkowicie bezbolesny sposób na uzyskanie pięknego uśmiechu, który nie wymaga długotrwałego leczenia. Warto zdecydować się na to rozwiązanie zwłaszcza wtedy, gdy czujemy niezadowolenie z estetyki uśmiechu, co pogarsza naszą pewność siebie. Badania dowodzą, że osoby usatysfakcjonowane wyglądem swoich zębów znacznie częściej się uśmiechają.

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!