Piaskowanie zębów Bydgoszcz

piaskowanie zębów

Czyszczenie powierzchni zębów z osadu to bardzo istotna forma zapobiegania próchnicy. Codzienne i dokładne szczotkowanie jest ważne, ale nie wystarczy, by pozbyć się wszystkich bakterii. W tym celu warto regularnie korzystać z zabiegu higienizacji. Jednym z jego elementów jest piaskowanie zębów. Dzięki tej procedurze higienistka stomatologiczna w skuteczny sposób usuwa resztki osadów, które często gromadzą się na powierzchni zębów. Co warto wiedzieć o piaskowaniu? Jak wygląda zabieg?

Co to jest piaskowanie zębów?

Piaskowanie zębów polega na oczyszczeniu uzębienia za pomocą piasku i wody, które wydostają się z piaskarki za sprawą sprężonego powietrza. Piasek dentystyczny jest tworzywem w pełni bezpiecznym dla szkliwa, a zatem nie ściera go i nie powoduje nadwrażliwości. Zabieg piaskowania zębów jest bezbolesny i nieinwazyjny. Dzięki niemu w łatwy sposób można usunąć resztki pożywienia oraz osad, znajdujące się w przestrzeniach międzyzębowych.

Ile trwa piaskowanie zębów?

Zabieg piaskowania zębów trwa około 20 minut. W przypadku, gdy pacjent decyduje się na wykonanie całego pakietu higienizacji, piaskowanie jest pierwszym jej etapem. Następnie odbywa się skaling, polerowanie i fluoryzacja.

Efekt piaskowania zębów

Zadaniem piaskowania jest usunięcie osadu i resztek pożywienia. Regularnie wykonywany zabieg przyczynia się do przeciwdziałania rozwojowi próchnicy oraz poprawie estetyki uśmiechu. Piaskowanie zębów wpływa też na poprawę ich koloru.

Piaskowanie zębów – zalecenia po zabiegu

Po wykonaniu piaskowania należy wstrzymać się od spożywania posiłków i picia płynów przez około 2 godziny. W pierwszych 2 dobach od zabiegu warto też zrezygnować z produktów mocno barwiących, a zwłaszcza z picia kawy i herbaty lub palenia tytoniu.

Jak często wykonywać piaskowanie zębów?

Wizytę higienizacyjną warto traktować jako formę profilaktyki. Powtarzalność ma zatem znaczenie. Zaleca się wykonywanie piaskowania 2 razy w roku. Jest to optymalna częstotliwość, pozwalająca na utrzymanie właściwej higieny jamy ustnej. Dzięki regularnemu usuwaniu osadów dbamy nie tylko o estetykę uśmiechu, ale też o zdrowie całego uzębienia. 

Zapraszamy do gabinetu stomatologicznego Platinum Bydgoszcz

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!