Aktualności

Higienizacja zębów i jej znaczenie w leczeniu stomatologicznym

Lepiej zapobiegać niż leczyć – ta prawda odnosi się również do jamy ustnej. Systematyczna profilaktyka pozwala na zachowanie zdrowia zębów, przekłada się na nasze dobre samopoczucie i dobre kontakty z innymi ludźmi. Higienizacja zębów to podstawowy zabieg profilaktyczny wykonywany w gabinecie stomatologicznym. Na czym dokładnie polega i dlaczego jest tak ważny?

Na czym polega higienizacja zębów?

Higienizacja zębów to seria zabiegów polegających na profesjonalnym oczyszczeniu powierzchni zębów z powierzchniowych przebarwień, osadów oraz kamienia. W gabinecie Platinum wykonują je doświadczeni specjaliści, używając nowoczesnych rozwiązań technologicznych, dzięki czemu zabieg jest niezwykle skuteczny przy równoczesnej delikatności dla zębów i otaczających je tkanek.

Zabiegi higienizacyjne

Higienizacja stomatologiczna w gabinecie Platinum składa się z 3 zabiegów:

  • scalingu – czyli usuwania kamienia nazębnego. W Klinice Platinum przeprowadzamy ten zabieg z użyciem urządzeń ultradźwiękowych generujących drgania o wysokiej częstotliwości. Higienistka przesuwa końcówką narzędzia po powierzchni zębów, precyzyjnie usuwając wszelkie złogi kamienia
  • piaskowania – ten zabieg polega na usunięciu osadów i nadaniu zębom gładkości. Za pomocą mieszaniny wody i tlenku glinu wypuszczanych pod dużym ciśnieniem, higienistka dociera do nawet najtrudniej dostępnych miejsc
  • polerowania – podczas tego zabiegu wykorzystuje się specjalne pasty polerskie oraz gumki, za pomocą których wygładza się powierzchnię szkliwa. Dzięki usunięciu z powierzchni zębów bruzd i zagłębień są one zabezpieczone przed przyleganiem do nich osadów i zanieczyszczeń, a tym przed rozwojem próchnicy

Dlaczego higienizacja jest ważna dla zdrowia jamy ustnej?

Higienizacja zębów powinna być wykonywana co 6 miesięcy, o ile lekarz stomatolog nie zaleci jej częściej. Zaraz obok domowej pielęgnacji zębów, jest ona podstawowym zabiegiem profilaktycznym. Nawet najstaranniejsze szczotkowanie zębów nie jest w stanie usunąć złogów kamienia. Higienizacja stomatologiczna doskonale radzi sobie z tym problemem, pozostawiając nasze zęby gładkie i wolne od przebarwień. Nawarstwiający się kamień nazębny może prowadzić do poważnych chorób przyzębia, takich jak paradontoza, która niszczy struktury utrzymujące zęby w zębodole. Nieleczona, prowadzi niestety do utraty zębów.

Rzadko mówi się o tym, że zdrowie jamy ustnej ma znaczący wpływ na zdrowie całego organizmu. Wszelkie stany zapalne zębów i dziąseł są przenoszone drogą pokarmową, oddechową i krwionośną do innych części naszego ciała. Takie choroby jak cukrzyca, zapalenie płuc czy nawet nowotwory mogą mieć swój początek właśnie w jamie ustnej. To dlatego higienizacja zębów jest tak istotna – zapewnia nam nie tylko estetykę uśmiechu i higienę jamy ustnej, ale również zdrowie całego organizmu.

Pakiet higienizacyjny w Stomatologii Platinum

Higienizacja stomatologiczna w Stomatologii Platinum to pakiet profesjonalnego, pełnego oczyszczania zębów. Przeprowadzany jest on u nas przez wykwalifikowany personel, który dodatkowo edukuje Pacjenta w zakresie domowej higieny jamy ustnej. Taka kompleksowa opieka, wraz ze stosowaniem się Pacjenta do zaleceń, pozwala cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem na długie lata.

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!