Aktualności

Implanty – 4 najczęściej zadawane pytania.

Co to jest implant?

Przy pomocy implantu chirurg implantolog odtwarza korzeń zęba. Podczas niebolesnego oraz bezpiecznego zabiegu w kości osadzana jest śruba, która w przeciągu kilku kolejnych miesięcy podlega procesowi osteointegracji. Efektem osteointegracji implantu jest jego całkowite zlanie się z kością co jest fundamentem do uniesienia korony protetycznej, która jest ostatnim etapem leczenia. Dzięki leczeniu implantologicznemu unikamy konieczności szlifowania zębów sąsiadujących z brakiem zębowym, co ma miejsce podczas wykonawstwa klasycznym mostów protetycznych. Dzięki temu leczenie braków zębowych implantami stało się rekomendowanym sposobem na zaopatrzenie pojedynczego zębowego. Dzięki dynamicznemu rozwojowi tej gałęzi stomatologii możliwe i bezpieczne stało się także odtwarzanie implantami wszystkich utraconych zębów, przy pomocy koron, mostów oraz protez ruchomych opartych na implantach.

Czy leczenie implantami boli?

Zabieg implantacji jest niebolesny. Dysponujemy znieczuleniem miejscowym, które całkowicie znosi percepcję bólu podczas zakładania implantu. Podczas zabiegu pacjent odczuwa jedynie dotyk oraz rozpieranie związanie z prac na tkance kostnej. Po zabiegu zalecane jest leczenie środkami przeciwbólowymi, które często są zbędne. Przed zabiegiem lekarz zaleca zastosowanie antybiotyku aby uniknąć zakażenia bakteryjnego podczas zabiegu.

Czy implant wystarczy na całe życie?

Leczenie implantem jest najtrwalszym możliwym rozwiązaniem, którym dysponuje współczesna stomatologia. Należy jednak pamiętać, że to szkliwo naturalnych zębów jest najbardziej twardą tkanką występującą w naturze. Biorąc pod uwagę że z powodu próchnicy tracimy swoje naturalne zęby, nie możemy wymagać od implantów „nieśmiertelności”. Chcąc osiągnąć sukces w leczeniu implantologicznym niezbędne są systematyczne kontrole w gabinecie oraz perfekcyjna higiena jamy ustnej, dzięki której unikniemy problemów z powstawaniem stanu zapalnego wokół implantów.

Czy każdy może mieć założony implant?

Leczenie implantologiczne ma swoje przeciwwskazania. Należą do nich ciężkie choroby psychiczne, niewyrównana cukrzyca, zaburzenia hematologiczne, totalny brak nawyków higienicznych, skrajne przypadki zaniku tkanki kostnej. Należy również zwrócić uwagę na wady zgryzu, które determinują powstawanie tzw. Węzłów urazowych, które mogą przyczynić się do utraty implantów. Leczenie implantologiczne kończy proces leczniczy. Pacjent decydujący się na taki zabieg musi mieć wyleczone ogniska próchnicy, kamień nazębny oraz charakteryzować się doskonałą higieną jamy ustnej.

Jeszcze więcej o implantach znajdziesz tutaj. 

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!