Aktualności

Dlaczego moje zęby nie są białe?

Czy zadajesz sobie czasami to pytanie? Mimo dokładnej higieny jamy ustnej nadal nie możesz cieszyć się pięknym i białym uśmiechem?

Niestety na kolor naszych zębów wpływa wiele czynników i odpowiednia higiena nie zawsze skutkuje, chociaż jest ona bardzo ważna. Największy wpływ na kolor zębów mają oczywiście geny. To one decydują o mineralizacji i składzie chemicznym tkanek, kolorze zębiny, grubości i odcieniu szkliwa. Dieta bogata w pokarm zawierający silne substancje barwiące, kawa, herbata, palenie papierosów, leki, wiek to wszystko ma negatywny wpływ na kolor naszych zębów, a ciężko jest żyć bez porannej kawy czy pysznych buraczków babci ;).

Co zrobić aby cieszyć się białym uśmiechem?

Po pierwsze regularne kontrole u lekarza stomatologa, bo najważniejsze jest zdrowie naszych zębów. Wizyty kontrolne powinny odbywać się co pół roku (chyba, że lekarz zaleci inaczej). Po drugie regularna higienizacja w gabinecie u lekarza stomatologa lub dyplomowanej higienistki (również co pół roku).

Kiedy nie można wybielić zębów?

Przeciwwskazaniem do wybielania oczywiście jest wiek, osoba poniżej 18 roku życia nie może mieć wykonywanego wybielania. Warto o tym pomyśleć po okresie dojrzewania. Kobiety w ciąży są pod szczególną opieką medyczną również lekarza stomatologa, ale zdecydowanie jest zabronione wykonywanie u nich zabiegu wybielania zębów. W okresie laktacji również jest to niewskazane. Oczywiście wszystkie choroby jamy ustnej są przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu np. próchnica, nadwrażliwość, odsłonięte szyjki zębowe, afty, nadżerki, owrzodzenia itd. PAMIĘTAJ pierwszym i najważniejszym krokiem do pięknego białego uśmiechu są zdrowe zęby!! Osoby chorujące na nowotwór, cukrzycę, parkinsonizm, epilepsję, nadciśnienie, astmę, choroby serca również nie mogą podać się wybielaniu. Trzeba również pamiętać, że wypełnienia podczas zabiegu nie ulegną wybieleniu. Należy przygotować się na to że będzie konieczność wymiany wszystkich widocznych wypełnień. Stare wypełnienia będą się znacząco odznaczać od wybielonych zębów co nie będzie wyglądało estetycznie. Przeciwskazaniem do wybielania jest również nadwrażliwość lub uczulenie na którykolwiek składnik preparatu wybielającego.

Kiedy zdecydować się na wybielanie?

Oczywiście wtedy kiedy nie jesteś zadowolony z koloru swoich zębów. Warto też pamiętać, że bardzo dużo osób zwraca uwagę na Twój uśmiech. Jest to jeden z głównych elementów na które zwraca się uwagę podczas pierwszego spotkanie. Osoby które wykonują zawód zaufania publicznego, mają na co dzień kontakt z klientem czy zajmują się strefą beauty powinny w szczególności zwrócić uwagę na wygląd swojego uśmiechu, ponieważ ich potencjalni klienci też będą na to zwracać uwagę. Przyszła para młoda również powinna pomyśleć o wybielaniu przed sesja ślubną w końcu to pamiątka do końca życia ????. Warto również się zastanowić nad wybielaniem przed leczeniem protetycznym ponieważ kolor Twoich „nowych” zębów będzie dopierany do obecnego koloru. PAMIĘTAJ koron, licówek czy protezy nie wybielisz!

Jakie są metody wybielania i jak to działa dowiesz się w kolejnym artykule ????.

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!