Aktualności

Leczenie kanałowe na jednej wizycie – zalety

Współczesna endodoncja dąży do tego, by zakończyć leczenie kanałowe na jednej wizycie. Jest to ogromną zmianą w porównaniu do standardów leczenia sprzed lat. Leczenie kanałowe jednowizytowe wymaga jednak zastosowania specjalistycznych procedur i narzędzi, a także zaawansowanej wiedzy i umiejętności lekarza przeprowadzającego zabieg.

Dysponujemy nimi w Platinum, co pozwala nam sprawnie i skutecznie oczyszczać i zabezpieczać korzenie zębowe – bez potrzeby rozkładania leczenia w czasie. Poznaj zalety leczenia kanałowego na jednej wizycie i dowiedz się więcej o naszym zapleczu technologicznym.

Leczenie kanałowe w jeden dzień – czy to możliwe?

Leczenie kanałowe na jednej wizycie jest możliwe dzięki wykorzystaniu najnowszych systemów do opracowywania kanałów oraz aparatury wspierającej pracę lekarza. W Platinum każde leczenie endodontyczne odbywa się z użyciem nowoczesnego mikroskopu Leica, który znacznie zwiększa pole zabiegowe i podświetla je, zapewniając nam tym samym ogromną precyzję leczenia nawet najbardziej skomplikowanych przypadków.

Leczenie kanałowe jednowizytowe nie może się również obejść bez nowoczesnej technologii do wypełniania kanałów. W naszej klinice korzystamy z zaawansowanego systemu Obtura B, który umożliwia nam szczelne wypełnienie kanału, a tym samym najwyższą skuteczność i bezpieczeństwo leczenia. Pozwala to znacznie skrócić cały proces leczenia.

Całość dopełnia innowacyjna metoda bezbolesnego podawania znieczulenia – wykorzystujemy w tym celu procesor, który kontroluje tempo podawania środka znieczulającego, nie wywołując podrażnienia tkanek.

Ile zębów można wyleczyć podczas jednej wizyty?

Nowoczesne leczenie kanałowe na jednej wizycie może objąć nawet kilka zębów. Jednak to nie liczba zębów, a kanałów w nich determinuje czas leczenia. I tak w przypadku zębów przednich, które posiadają zwykle jeden kanał, jedna wizyta może objąć kilka zębów, tak leczenie kilku zębów bocznych lub trzonowców byłoby zbyt obciążające zarówno dla Pacjenta, jak i dla lekarza, ponieważ mają one więcej kanałów.

Zęby trzonowe posiadają nawet po 6-7 kanałów, nierzadko skomplikowanej budowy. To właśnie od złożoności ich przebiegu zależne jest to, ile zębów uda się wyleczyć na jednej wizycie.

Zalety leczenia kanałowego na jednej wizycie

Zalety leczenia kanałowego na jednej wizycie odczuwa zarówno Pacjent, jak i lekarz. Poza oszczędnością czasu, jest to przede wszystkim dużo większy komfort. Pacjent nie musi rezygnować ze swoich zajęć, by dopasować swój grafik do kilku wizyt. Ma równocześnie pewność, że leczenie przebiegło sprawnie i skutecznie.

Leczenie kanałowe na jednej wizycie daje też lekarzowi dużo większą kontrolę nad całym jego przebiegiem. Sprawność, prezycja i komfortowy czas zabiegu składają się na satysfakcjonujące i skuteczne leczenie endodontyczne.

Leczenie kanałowe na jednej wizycie a cena

Cena leczenia kanałowego zależna jest od złożoności całego zabiegu, a więc i od liczby i budowy kanałów, co jest cechą osobniczą. Im mniej kanałów posiada leczony ząb, tym niższe koszty leczenia.

Dodatkowych opłat wymagają jedynie wysokospecjalistyczne zabiegi, jak reendo, usuwanie złamanych narzędzi z kanału i wkładów koronowo-korzeniowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszym szczegółowym cennikiem, gdzie zamieściliśmy ceny wszystkich procedur.

Zastosowanie nowoczesnych urządzeń i mikro narzędzi endodontycznych umożliwia nam ratowanie nawet najbardziej zniszczonych zębów, które w innych miejscach zakwalifikowano jedynie do ekstrakcji.

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!