Aktualności

Kompleksowe leczenie stomatologiczne – na czym polega i dlaczego jest ważne?

Czy ciągle brakuje Ci czasu? Przypominasz sobie o konieczności leczenia swoich zębów i pierwsza myśl, jaka rodzi się w Twojej głowie to: “kiedy mam się do tego zabrać?” Odpowiadamy: już dziś! Weź do ręki telefon i umów się na kompleksowe leczenie stomatologiczne w gabinecie Platinum.

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że znaczna część pacjentów żyje w ciągłym pośpiechu lub też szuka pretekstu, aby tylko opóźnić umówienie wizyty. Wynika to często z obaw związanych z koniecznością podjęcia leczenia stomatologicznego. Czasami jednak pacjenci nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak bardzo takiego leczenia potrzebują. Być może towarzyszy Ci ciągły ból głowy, którego nikt nie może zdiagnozować? Winne temu mogą być właśnie Twoje zęby!

Kompleksowe leczenie stomatologiczne – na czym polega i dlaczego jest ważne?

Kompleksowe leczenie stomatologiczne jest wielospecjalistycznym podejściem terapeutycznym, które pozwala na uzyskanie trwałego efektu leczenia, eliminując jednocześnie znany wielu pacjentom stan ciągłego doleczania bez rzeczywistego stabilizowania sytuacji w jamie ustnej.

Leczenie kompleksowe minimalizuje nawarstwianie się problemów stomatologicznych do tego stopnia, że wizyty kontrolne w naszym gabinecie stają się wolne od przykrych niespodzianek.

Na czym polega kompleksowe leczenie stomatologiczne?

Wieloletnie doświadczenie nauczyło nas, że jedynie skoordynowane działanie pozwala na osiągnięcie najlepszego i najbardziej trwałego sukcesu zarówno leczniczego, jak i estetycznego.

Etapy przebiegu kompleksowego leczenia

Kompleksowe leczenie stomatologiczne sprowadza się w pierwszej kolejności do szczegółowej diagnostyki pacjenta, opracowania planu leczenia oraz jego przeprowadzenia.

Pierwsza wizyta

  • Wizyta rozpoczyna się od wypełnienia ankiety medycznej i przeprowadzenia dokładnego badania stomatologicznego.
  • W następnej kolejności wykonujemy niezbędne badania obrazowe (TK lub zdjęcie pantomograficzne). Dzięki temu możemy dostrzec to, co niewidoczne dla oka. Uwidoczniony w ten sposób obraz pozwala nam na większą precyzję i redukuje ryzyko przeoczenia jakiejkolwiek zmiany patologicznej.
  • Kolejny etap to wykonanie zdjęć cyfrowych uśmiechu pacjenta. Podczas planowania Twojego leczenia bierzemy pod uwagę, jak kształtuje się Twój uśmiech i rysy twarzy, zęby, dziąsła i stawy skroniowo-żuchwowe. Pozwoli nam to zadbać o każdy, najdrobniejszy detal.
  • Następnie pobieramy wyciski do modelu diagnostycznego.
  • Wizytę kończy rozmowa na temat Twoich oczekiwań i przedstawienie wstępnej informacji odnośnie możliwości i planu leczenia.

Druga wizyta

Przygotowując się do drugiej wizyty, opracowujemy szczegółowy plan leczenia z wyceną poszczególnych zabiegów. Będzie on zawierał różne warianty, np. protetyczny i implantologiczny, tak abyś mógł porównać różne opcje i zdecydować, którą z nich wybierasz, a my Ci w tym wyborze pomożemy.

Następnie przejdziemy do omówienia planu leczenia, wyjaśnimy dokładnie jaki będzie jego zakres i przebieg oraz wspólnie porównamy warianty. Odpowiemy także na wszystkie nurtujące Cię pytania i wątpliwości.

Plan leczenia po akceptacji pacjenta

Jeżeli zdecydujesz się powierzyć nam swój uśmiech i zdrowie Twoich zębów, poprosimy Cię o podanie Twojej dyspozycyjności w celu umówienia wizyt. W miarę możliwości rozpiszemy ich harmonogram na całe leczenie. Tak ustalony harmonogram wysyłany jest do pacjenta na maila, tak aby miał go zawsze pod ręką. Rozpiska będzie zawierała informacje o dniu i godzinie zabiegu, lekarzu, u którego będziesz mieć wizytę, a także o rodzaju wykonywanego zabiegu.

Holistyczne podejście to klucz do Twojego zdrowia. Cały nasz zespół nieustannie podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności podczas szkoleń, warsztatów i wykładów, a także bierze aktywny udział w konferencjach, zarówno tych na terenie Polski, jak i międzynarodowych. Z nami możecie mieć pewność, że nawet najbardziej skomplikowane leczenie zostanie przeprowadzone na najwyższym poziomie.

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!