Aktualności

Wizyty stomatologiczne. Kiedy? Jak często? Dlaczego?

Każdy z Nas stara się dbać o swoje zdrowie. Dlatego stosujemy różne diety, staramy się odżywiać zdrowo, uprawiamy sport, stosujemy suplementy i robimy badania kontrolne.

Niestety bardzo często zapominamy o regularnych wizytach u stomatologa. Zazwyczaj przypominamy sobie o naszych zębach gdy zaczyna doskwierać nam ból. W takich przypadkach nie wystarczy już leczenie profilaktyczne, a trzeba pamiętać, że lepiej zapobiegać niż leczyć!

Jak często chodzić na wizytę kontrolną do stomatologa?

Osoby dorosłe powinny przychodzić na wizyty kontrolne co 6 miesięcy. Czasami lekarz zaleca częstsze wizyty. U dzieci zaleca się wizyty co 3 miesiące, ponieważ mineralizacja zębów u dzieci jest zdecydowanie słabsza niż u osób dorosłych. Słabsza mineralizacja jest przyczyną częściej występującej próchnicy u najmłodszych pacjentów.  Drodzy rodzice pamiętajcie, że nieleczona próchnica zębów mlecznych przechodzi na zęby stałe dziecka!!

Jak przebiega pierwsza wizyta w Klinice PLATINUM w Bydgoszczy?

Podczas pierwszej wizyty lekarz przeprowadza, wywiad z pacjentem, aby poznać stan jego zdrowia. Bardzo ważne jest udzielnie przez pacjenta szczerych odpowiedzi na pytania lekarza. Zatajenie istotnych informacji o stanie swojego zdrowia może przyczynić się do występowania powikłań podczas dalszego leczenia. Po rozmowie lekarz stomatolog fachowo ocenia stan zębów i określa czy wymagają one specjalistycznego leczenia.  Już podczas pierwszej wizyty lekarz może rozpocząć leczenie zachowawcze zębów. W Klinice Platinum wszystkie wizyty odbywają się w miłej i komfortowej dla pacjenta atmosferze. Podczas leczenia zachowawczego pacjent otrzymuje znieczulenie dzięki czemu cały proces leczenia jest bezbolesny!

Dlaczego regularne wizyty kontrolne u stomatologa są tak ważne?

Systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym są bardzo ważnym czynnikiem, który wpływa na zdrowie naszych zębów. Dokładne szczotkowanie zębów, korzystanie z nici dentystycznych czy płynów do płukania nie daje nam gwarancji na zdrowe zęby i dziąsła.
Regularne wizyty umożliwiają wykrycie próchnicy  w początkowym etapie jej rozwoju. Szybkie wyleczenie ubytków zapobiegnie konieczności leczenia kanałowego (endodontycznego) czy usunięcia zęba.  Nieleczone zęby bardzo często zaczynają  boleć i to zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie jak np. podczas urlopu, czy świąt.

Koszty leczenia zębów znacznie wzrastają jeśli nie dba się o nie regularnie, dlatego warto co 6 miesięcy przełamać strach przed stomatologiem i przyjść na wizytę kontrolną.  Jeśli podczas wizyty okaże się, że stan naszego uzębienia nie wymaga leczenia to i tak nie będzie to czas stracony ponieważ lekarz  podpowie nam w jaki sposób dbać o nasze zęby, aby były one zdrowe jak najdłużej!

Platinum

Poznaj opinie naszych pacjentów

Platinum

Umów się na wizytę

Zależy Ci na zdrowym i pięknym uśmiechu? Wystarczy, że wypełnisz i wyślesz poniższy formularz, a my zajmiemy się resztą!